This is the Phone Holder for the Dromida Ominus Quadcopter FPV
FEATURES:
Plastic construction, black in color
Installs on transmitter to hold smartphones in place
Two jointed sections with thumbscrews allow adjustment for optimal viewing position
Spring loaded holder adjusts from 2.3 - 3.03" (58.7 - 77mm) to hold
different sized smartphones
Three piece adjustable sun shield
INCLUDES:
Folding Phone Holder with Sun Shield
SPECIFICATIONS:
Length: 9.2" (235mm) when fully extended
COMMENTS:
For optimal performance, keep the transmitter antenna at least 7"
(178mm) away from smartphones.
- Drönaremodell
- Ominus
Leverantörslager: Vissa produkter tar vi hem på beställning och dessa beställningar kan endast avbrytas när ordern har status "Order mottagen". Leveranstiden är ca 7-10 dagar. Det framkommer på produksidan vilka produkter som levereras direkt från leverantören.
Gratis frakt: På ordrar över 1295 kr
Paket till ombud: 69 kr Skickas inom 1-3 dagar till ombud, oavsett vilket fraktalterativ du väljer. *
Spårbart varubrev: Från 49 kr Skickas inom 1-3 dagar till brevlåda.
Hemleverans: 229 kr Skickas inom 1-3 dagar och levereras hem till dig mellan Kl: 09.00-21.00
Betalning: Klarna, Swish, Visa/Mastercard, Faktura, Delbetalning, American Express.
Retur/Ångerrätt: 365 dagar!
Fullständiga villkor: Klicka här!
*Skrymmande paket, med t.e.x. långa stänger och byggmaterial, kostar lite extra. Exakt fraktkostnad visas alltid i kassan, även om du inte är inloggad.
Upphovsrättsskydd & Copyright
Allt av oss producerat innehåll i denna produkt samt resterande innehåll på https://rcdelar.se är skyddat av samtliga lagar och förordningar gällande upphovsrätt och copyright. Det är Ej tillåtet att använda något av innehållet utan skriftligt medgivande från Storstadens Ventilation AB och RC Delar.
All överträdelse beivras!
Innehållet på https://rcdelar.se bevakas via API av programvaror som bl.a. Copyscape och även andra verktyg för kontinuerlig övervakning mot kopierat innehåll.
