Traxxas Rustler 2WD TQ LED El RTR 1:10
Denna radiostyrda bil är speciellt tillverkad för att passa nybörjare. Med inbyggd antisladd(TSM) och smidiga manövrering är den det perfekta valet för den som vill ha en rolig och spännande bil att köra med.
En av de coolaste detaljerna med Traxxas Rustler 2WD LED är den fabriksmonterade LED belysningen. De gör det inte bara enkelt att köra på kvällen, de ger även en extra touch av estetik till bilen. Om du vill köpa en radiostyrd bil som är enkel att använda och enkel att hantera så är Traxxas Rustler 2WD LED det bästa valet. Ge dig själv eller någon annan en oförglömlig körtur med denna otroligt roliga RC bil. Välkommen till en spännande värld av radiostyrda fordon!
10 % Rabatt På Tillbehör - Välj nedan!
2S Li-Po - Traxxas Original
NiMH Batterier - Traxxas Original
Batteriladdare - Traxxas Original
Combo Batteri & Laddare - Traxxas Original
Traxxas Rustler 2WD TQ LED El 1:10 RTR
Batteri och laddare ingår!
Med sin låga och breda profil, garanterar Traxxas Rustler 2WD LED toppklassig stabilitet, fart och precision i kurvorna. Dess unika kombination av ett kort axelavstånd och lätt chassi möjliggör blixtsnabba styrreaktioner, vilket skapar en ouppnåelig upplevelse bland andra radiostyrda bilar i dess kategori. Rustler 2WD TQ LED dominerar på både grus och asfalt, med en oöverträffad topphastighet på över 56 km/h.
Tack vare Traxxas vattentäta elektronik, kan du utmana de mest intensiva offroad-spåren, ta dig fram genom vatten och snö med stil. RC bilen kombinerar genuin körspänning med makt i ett autentiskt RTR paket – förpackat med allt du behöver för att starta ditt äventyr.
Traxxas Rustler 2WD med LED passar nybörjaren
Denna Rustler är också det idealiska valet för nybörjare. Med sin bakhjulsdrift och kraftiga LED ljus garanteras spännande körstunder även i mörker. Dess lätthanterlighet och kontrollerbarhet gör denna RC bil optimal för de som är nya inom världen av radiostyrda fordon. Om du är ute efter en radiostyrd bil som är enkel att manövrera men samtidigt levererar superb prestanda och hållbarhet så är denna radiostyrda bil ditt självklara val.
Specifikationer för Rustler 2WD LED TQ RTR
- Finns i färgerna: Röd, Svart, Orange, Blå och Grön
- Levereras som: RTR (Ready To Run) och inkluderar batteri och laddare
- Svårighetsgrad: Nybörjare
- Skala: 1:10
- Drivning: 2WD
- Biltyp: Stadium Truck
- Topphastighet: +56 km/h
- Olika körlägen: Sport-Race-Övning
- Driftsätt: El borstad
- Underlag: Grus och gräs
Tekniska specifikationer
- Längd: 445 mm
- Bredd: 311 mm
- Höjd: 178 mm
- Däck: 2.8"
- Fälgar: 2.8"
- Motor: Titan 12T
- Motorstorlek: 550
- Fartreglage(ESC): XL-5
- Batterilåda: 166 x 47.5 x 28 mm
Detta ingår
- Rustler 2WD TQ LED
- Laddare: 4A 12V DC Snabbladdare
- Batteri: 7 cell 8,4V NiMH 3000 mAh (kan även köras på 2s LiPo batteri)
- Batteriets kontakt: Traxxas iD
- Sändare & mottagare: 2 kanals TQ 2.4GHz
Kompletteras med:
- Batteri till sändaren: 4 st AA
Är Traxxas Rustler 2WD LED lämplig för nybörjare?
Absolut! Den är en utmärkt bil för nybörjare tack vare dess användarvänlighet och hanterbarhet. Den har en bakhjulsdrift och LED-belysning som ger en rolig körupplevelse även i mörkret. Dessutom har den olika körlägen som sport, race och övning som hjälper nybörjare att utveckla sina färdigheter.
Vilken typ av terräng kan Traxxas Rustler 2WD LED hantera?
Med sin robusta konstruktion och vattentäta elektronik, är Rustler 2WD LED designad att hantera en mängd olika terränger. Den kan köra i grustäkter, på banor, och även på de mest utmanande offroad-banorna. Dessutom kan den spinna i vatten och skjuta upp snö, vilket ger dig frihet att köra nästan var som helst.
Vad ingår i köpet av en Traxxas Rustler 2WD LED?
Traxxas Rustler 2WD LED levereras som en RTR (Ready To Run) produkt, vilket betyder att allt du behöver för att komma igång ingår i paketet. Detta inkluderar bilen själv, en 4A 12V DC snabbladdare, ett 7 cell 8,4V NiMH 3000 mAh batteri, samt en 2-kanals TQ 2.4GHz sändare och mottagare. Du behöver bara komplettera med batteri till sändaren.
- Biltyp
- Stadium Truck
- Driftsätt
- El
- Drivning
- 2WD
- Levereras som
- RTR (Ready To Run)
- Batteri & Laddare
- Med batteri och laddare
- Skala
- 1:10
- Svårighetsgrad
- Nybörjare
- Underlag
- Grus
Gräs
Utleveranser: Vi skickar ordrar på Måndagar & Onsdagar
Gratis frakt: På ordrar över 995 kr
Standardleverans: 59 kr 2-5 dagar leveranstid till ombud
Spårbart brev: 39 kr 2-5 dagars leveranstid till brevlåda
Hemleverans: 160 kr 2-5 dagars leveranstid 9-21
Hämta i lagershoppen: Måndagar och onsdagar 12-14.30 Meddela innan!
Betalning: Klarna - Swish, Visa/Mastercard, Faktura, Delbetalning, American Express
Retur/Ångerrätt: 365 dagar!